Kontenery Usługowe
Wszystko co powinieneś wiedzieć o kontenerach usługowych. Działalność usługowa wymaga od przedsiębiorcy posiadania odpowiedniego lokalu. Jest to oczywiste i bezdyskusyjne. Dlatego wielu stawiających swoje pierwsze biznesowe kroki usługodawców wychodzi z bardzo mylnego założenia. Uważają oni bowiem, że konieczne jest wynajęcie, kupienie lub wybudowanie spełniającego wymagane standardy obiektu. Mamy dla Ciebie w tej sytuacji doskonałą wiadomość. Wcale tak nie musi być. Masz możliwość skorzystania z wyjątkowo dogodnej oferty, która nie zrujnuje Twojego budżetu. Sprawi natomiast, że w dopracowanym do ostatniego szczegółu lokalu będziesz mógł rozpocząć oferowanie swoich usług Klientom. Czas, jaki dzieli Cię od tego, jest nawet krótszy, niż Ci się wydaje. Rozwiązaniem są kontenery usługowe. Czyli miejsca w pełni przystosowane do tego, aby świadczyć Klientom usługi na najwyższym poziomie.
Spis treści:
Kontenery usługowe – rodzaje
Czyli znajdź taki, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom
Kontenery usługowe najczęściej wykorzystywane są jako punkty obsługi Klienta, kwiaciarnie, kioski, biura handlowe, sklepy spożywcze oraz salony kosmetyczne. Ponadto możesz je wykorzystać jako:
- obiekt gastronomiczny;
- biuro podróży;
- aptekę;
- stróżówkę;
- portiernię;
- przychodnię.
Jest to idealna propozycja dla wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw. Zwłaszcza tych, które nie są w stanie wybudować lub kupić budynku czy lokalu. A wynajęcie już istniejącego jest po prostu nieopłacalne. Producenci często udostępniają portfolio, w których możesz znaleźć gotowe realizacje. Dadzą Ci one przedsmak tego, czego możesz się spodziewać. Jeśli jednak żaden z tych projektów nie spełni Twoich wymagań, nic straconego. Nadal masz możliwość wejścia w posiadanie lokalu dopracowanego w najmniejszym szczególe do Twoich oczekiwań. W jaki sposób? Często producenci oferują możliwość skorzystania z usługi indywidualnego projektowania kontenerów. W takiej sytuacji jesteśmy pewni, że rezultatem wspólnych starań będzie wyjątkowe i oryginalne dzieło.
Czym wyróżniają się kontenery usługowe?
Jeśli zależy Ci na tym, aby w krótkim czasie i w łatwy sposób postawić budynek od podstaw, to jesteś w odpowiednim miejscu. Kontenery usługowe sprawdzają się niemal wszędzie. Ponadto wyróżnia je trwałość, nowoczesny design oraz funkcjonalność. Nie musisz tak naprawdę się niczym martwić. Gwarantujemy, że spełniają one wszelkie standardy budowlane oraz wymagania techniczne i jakościowe, dzięki czemu służyć będą przez wiele lat. Wyposażone są m.in. w:
-
instalacja grzewcza
-
zasilanie wodą oraz łazienkę
-
instalacja elektryczna
-
odpowiednie pokrycie termoizalcyjne
Wady i zalety kontenerów usługowych
Do zalet kontenerów usługowych z pewnością można zaliczyć:
- realizacja inwestycji przez jedną firmę;
- szybki czas realizacji inwestycji;
- wyjątkowo atrakcyjna cena;
- zachowanie wysokich standardów i zapewnienie pracownikom oraz Klientom komfortu i wygody;
- wysoka jakość wszystkich elementów składowych, wynikająca przede wszystkim z dokładnej kontroli warunków panujących w zakładach produkujących prefabrykaty;
- w przypadku niewielkich budowli istnieje możliwość przemieszczenia całego budynku w razie konieczności;
- możliwość rozbudowy poprzez dołączenie kolejnych kontenerów;
- czas realizacji i montażu nie jest uzależniony od warunków pogodowych.
Jednak jak wszystkie rozwiązania, tak i to ma swoje wady. W przypadku większej liczby kontenerów niezbędne jest wypożyczenie dźwigu. Konieczny jest on do przenoszenia oraz montowania poszczególnych elementów. Kolejną wadą może być design. Choć większość znajdujących się na rynku ofert jest wyjątkowo atrakcyjna pod względem wizualnym to jednak nie każdemu ten rodzaj piękna musi przypaść do gustu.
Podłoże do postawienia kontenerów – na co należy zwrócić uwagę?
Napisaliśmy wcześniej, że kontenery usługowe stanąć może niemalże w każdym miejscu. Przed ich postawieniem należy jednak zadbać o kilka rzeczy. Nie ma to jednak nic wspólnego z przygotowywaniem specjalnych fundamentów. Co w takim razie należy w takiej sytuacji zrobić? Wystarczy przygotować bloczki betonowe lub wylać stopy fundamentowe. Gotowe. W ten oto szybki i niedrogi sposób przygotowałeś grunt pod kontener usługowy.
Budowa kontenera usługowego – poznaj jego poszczególne elementy
Aby dowiedzieć się więcej na temat konstrukcji jaką są kontenery usługowe, warto zapoznać się z poszczególnymi elementami, z których się składa. Są to m.in.:
- podłoga – na rynku dostępnych jest kilka wersji. Możesz znaleźć takie, które składają się z takich warstw jak blacha trapezowa, wełna mineralna, płyta podłogowa oraz wykładzina PVC. Jednak to tylko jedne z licznych przykładów. W celu poznania pełnej gamy możliwości należy kontaktować się z producentem;
- sufit – od wewnątrz pokryty może być kasetami z blachy ocynkowanej pokrytej lakierem akrylowym. Od zewnątrz natomiast blachą ocynkowaną. Pomiędzy warstwami znaleźć się może umieszczona przez producenta pianka poliuretanowa lub wełna mineralna;
- ściany – w zależności od producenta masz do wyboru np. takie wykonane z płyty warstwowej (typu “sandwich”) lub płyty szkieletowej;
- samonośna rama kontenerowa – grubość oraz kształt zależy od producenta danego kontenera i rozwiązań technologicznych, jakie stosuje. Rama odpowiedzialna jest za sztywność oraz stabilność całej konstrukcji;
- okna i drzwi – wykonane w technologii w niczym nieodbiegającej od tych stosowanych w tradycyjnym budownictwie.
Podsumowanie
Z uwagi na szybkość realizacji oraz stosunkowo niskie koszty ten rodzaj budownictwa dynamicznie się rozwija. Budownictwo kontenerowe to propozycja dla wszystkich małych i średnich firm. Zwłaszcza dla przedsiębiorstw, którym zależy na zachowaniu pełnej funkcjonalności oraz trwałości budynku przy jednoczesnym możliwie jak najszybszym terminie realizacji inwestycji. Dodatkowo nowoczesne technologie pozwalają na wdrożenie w życie takiego projektu, który designem przyciągnie uwagę Klientów.