Kontenery Sanitarne

Kontenery sanitarne – podstawowe informacje

Kontenery sanitarne przystosowane są do oczekiwań i wymagań nawet najbardziej wymagających Klientów. Ich wyposażenie w niczym nie odbiega od standardowych pomieszczeń sanitarnych. Doskonale sprawdzają się podczas różnego rodzaju imprez, w tym zawodów sportowych oraz targów. Ponadto spotkać je możesz także na placach budowy, a nawet jako element wyposażenia obiektów sportowych, w tym np. stadionów. W zależności od potrzeb potencjalnych Klientów, na rynku znajdują się oferty zarówno na zakup kontenerów sanitarnych, jak i na ich wynajem. Ich ogromną zaletą jest to, że łatwo jest rozbudować powierzchnię użytkową, łącząc ze sobą kontenery. Mało tego, nie muszą to być pomieszczenia o jednakowym przeznaczeniu. Wybierając np. kontener sanitarny i łącząc go z kontenerem usługowym, spokojnie jesteś w stanie otworzyć swój wymarzony salon kosmetyczny i świadczyć w nim usługi na najwyższym poziomie.

Budowa kontenerów sanitarnych

Do budowy kontenerów sanitarnych najczęściej wykorzystuje się nowe lub używane kontenery morskie. Funkcję szkieletu w tej sytuacji pełni samonośna rama stalowa. Odpowiedzialna za sztywność oraz stabilność całej konstrukcji. Ściany zewnętrzne, podłoga oraz sufit najczęściej wykonane są z ocynkowanej, odpowiednio usztywnionej i wzmocnionej blachy. Dodatkowo w celu ocieplenia pomieszczeń pomiędzy warstwami blachy znajduje się materiał izolacyjny. W zależności od producenta będzie to wełna mineralna lub pianka poliuretanowa. Daje Ci to możliwość wykorzystywania pomieszczeń sanitarnych zaprojektowanych w kontenerach przez cały rok. Ściany wewnętrzne najczęściej tworzą płyty gipsowo-kartonowe, płyty laminowane lub wiórowe. Na wykończonej podłodze w zależności od producenta może znajdować się wykładzina PVC, panele lub płytki. Standard wykończenia oraz ostateczne wyposażenie zależy od Twoich oczekiwań i wymagań. Zamontowane w kontenerach okna i drzwi niczym nie różnią się od tych stosowanych w tradycyjnym budownictwie. Zapewniają maksymalny poziom szczelności oraz bezpieczeństwa.

Wyposażenie kontenerów sanitarnych

Kontenery sanitarne powstały z myślą o zorganizowaniu profesjonalnego zaplecza sanitarnego, które służyć powinno przez wiele lat. Gwarantujemy, że korzystanie z nich zapewnia zarówno pracownikom Twojej firmy, jak i uczestnikom różnego rodzaju wydarzeń sportowych oraz kulturalnych, których jesteś gospodarzem lub współorganizatorem najwyższą jakość komfortu i wygody. Gotowe projekty, które dostępne są w ofercie wielu producentów powstały na podstawie wieloletniego doświadczenia. To m.in. dlatego na wyposażeniu kontenerów sanitarnych znajdziesz:

 • ubikacja / toaleta

 • umywalka

 • prysznic

 • kosze na śmieci

 • dozowniki do mydła, suszarki do rąk, pojemniki na ręczniki papierowe.

Wady i zalety korzystania z kontenerów sanitarnych

Jak wszystkie dostępne na rynku formy budownictwa tak i ta ma swoje zalety i wady. Do wad z pewnością można zaliczyć konieczność wynajęcia dźwigu na czas realizacji inwestycji. Nie ma bowiem innego rozwiązania w przypadku konieczności montowania poszczególnych elementów całej zabudowy. To jednak niejedyna wada. Wśród potencjalnych Klientów zdarzają się również głosy, że względy estetyczne nie spełniają ich wymagań. Jednak nie jest to przeważająca liczba. Nowoczesne technologie mają bowiem wpływ również na ostateczny design, który naszym zdaniem jest w wielu przypadkach nowoczesny i przykuwający wzrok.

Były wady, więc teraz nadszedł czas na zalety. Wśród nich z pewnością można wyróżnić:

 • krótki czas realizacji inwestycji;
 • od początku do końca, projektem zajmuje się jedna firma;
 • bardzo korzystna cena, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnym budownictwem;
 • panujący wewnątrz kontenera standard zapewnia użytkownikom komfort i wygodę;
 • spełnianie wszelkich niezbędnych standardów budowlanych, wymagań technicznych oraz jakościowych;
 • trwałość i funkcjonalność;
 • wyposażenie w instalację grzewczą; instalację wodną, elektryczną oraz termiczną;
 • możliwość przetransportowania całego budynku w dowolne miejsce – dotyczy to mniejszych powierzchni;
 • możliwość rozbudowy dzięki dołączeniu kolejnych elementów;
 • warunki pogodowe nie wpływają na czas realizacji inwestycji.

Kontenery sanitarne a fundamenty – czy są potrzebne?

Kontenery sanitarne, w zasadzie jak prawie wszystkie kontenery usługowe,  stanąć mogą w zasadzie w dowolnym miejscu. Koszt przygotowania podłoża jest stosunkowo niski. Dlaczego? Ponieważ nie musisz przygotowywać żadnych specjalnych fundamentów. Nie oznacza to jednak, że możesz nie robić nic. Przed ustawieniem kontenerów musisz pamiętać o tym, aby przygotować bloczki betonowe lub wylać stopy fundamentowe. W ten oto sposób dobiega końca żmudny proces przygotowania podłoża pod kontenery sanitarne. Jak widzisz, jest szybko, skutecznie i tanio.

Podsumowanie

Niezależnie od dokonanego wyboru wszystkie obiekty zapewniają wysoką jakość, solidność, funkcjonalność oraz wytrzymałość. To właśnie dlatego nieustannie rośnie zainteresowanie tego rodzajem budownictwa. Cieszy się ogromną popularnością jeszcze przynajmniej z dwóch powodów – o których też już dzisiaj wspominaliśmy. Czas realizacji inwestycji jest wyjątkowo krótki, a koszty stosunkowo niewielkie. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę kupno lokalu lub budowę siedziby firmy w tradycyjny sposób. Warto jeszcze nadmienić, że kontenery sanitarne niczym nie odbiegają od standardów klasycznego budownictwa. Gwarantują taki sam komfort, wygodę korzystania, oraz funkcjonalność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *