Kontenery mieszkalne

Kontenery mieszkalne – Wszystko co musisz wiedzieć

Kontenery mieszkalne są oryginalnym rozwiązaniem, dla wszystkich tych, którzy w sposób nietuzinkowy podchodzą do swojego miejsca zamieszkania. Dlaczego? Ponieważ do stworzenia tego rodzaju używa się kontenerów morskich – nowych lub używanych. Wyglądem, budową oraz wyposażeniem mogą się one od siebie różnić w zależności od wybranego przez Ciebie producenta. Wbrew temu, co możesz teraz myśleć, mieszkania złożone z kontenerów mogą przybierać najróżniejsze formy. Jednak nie tylko design niczym nie odbiega od tradycyjnego budownictwa. Kontenery mieszkalne nie różnią się także zamontowaną instalacją grzewczą oraz szczelnością instalacji termicznej. Możesz więc bez obaw korzystać z nich bez względu na pogodę. Czego jeszcze możesz się spodziewać, decydując się na kontenery mieszkalne? Spróbujemy zaprezentować Ci bliżej całą sytuację.

Kontenery mieszkalne – budowa i wyposażenie

Z pewnością usłyszeć będzie można głosy złośliwych, którzy powiedzą, że kontenery mieszkalne dalece odbiegają od przyjętych standardów w budownictwie. Wydaje się nam jednak, że nie ma po co się nimi przejmować. Nie dość, że kontenery mieszkalne spełniają wszelkie standardy budowlane oraz wymagania jakościowe i techniczne. To możesz nam wierzyć, że zapewniają taki sam komfort i wygodę użytkowania, jakie oferuje tradycyjne budownictwo. Nie odbiegają również pod względem funkcjonalności. Jednym z częściej padających pytań, dotyczących kontenerów mieszkalnych jest to, czy możliwe jest zastosowanie dużych przeszkleń. Niższa cena całości inwestycji sprawia, że Klienci mogą pozwolić sobie na realizację większej liczby swoich marzeń. Oczywiście, odpowiedź w tej sytuacji jest twierdząca. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnętrze Twojego domu było maksymalnie nasłonecznione. Jak więc widzisz, jest to propozycja, która nie tylko pozwoli Ci na stworzenie domu spełniającego Twoje oczekiwania i wymagania, ale również nie zrujnuje Twojego budżetu.

Kontenery mieszkaniowe wyposażone są w pełną instalację elektryczną, grzewczą – w tym także w grzejniki oraz instalacje wodną i łazienkową. Nie masz więc żadnych przeciwwskazań co do tego, aby kontenery te służyły jako wygodne i komfortowe mieszkania. Oprócz wymienionych zalet z pewnością można do nich jeszcze doliczyć m.in.:

  • elementy konstrukcji wyprodukowane zostały w fabrykach, co sprawa, że zniszczenie i zanieczyszczenie działki, na której powstać ma budynek są minimalne;
  • szybki czas realizacji inwestycji;
  • projekt od początku do końca prowadzony przez jedną firmę;
  • stosunkowo niska cena;
  • zachowanie najwyższych standardów budowlanych, norma oraz jakości;
  • wysoki komfort użytkowania;
  • czas realizacji inwestycji niezależny od warunków pogodowych;
  • możliwość przeniesienia całego obiektu w inne miejsce – to jednak dotyczy mniejszych powierzchniowo obiektów.

Kontenery mieszkaniowe to jednak nie same zalety. Korzystając z tej formy zabudowy, musisz bowiem liczyć się z koniecznością posiadania na placu budowy dźwigu. Okazuje się on niezbędnym elementem, który pomaga w przenoszeniu oraz montowaniu poszczególnych elementów. To jednak nie wszystko. Choć tak naprawdę, wydaje nam się, że design ciężko nazwać wadą. Wszak każdemu ma prawo podobać się coś innego. Aby dowiedzieć się więcej na temat panujących trendów w tego typu zabudowie, zachęcamy do przejrzenia portfolio producentów. Z przyjemnością pochwalą się oni swoją pracą.

Budowa kontenera mieszkaniowego:

  • ściany – w zależności od producenta możesz spotkać się ze ścianami wykonanymi z płyty warstwowej, blachy trapezowej lub paneli elewacyjnych. To wszystko, jeśli chodzi o zewnętrzną warstwę. W przypadku wewnętrznej możesz spotkać gładką ocynkowaną blachę lub drewnianą płytę laminowaną. Niektóre firmy dają Ci jeszcze możliwość położenia we własnym zakresie wewnętrznych płyt kartonowo-gipsowych;
  • sufit – warstwę zewnętrzną najczęściej tworzy ocynkowana blacha. Z kolei wewnętrzną kasety z blachy ocynkowanej, pokryte lakierem akrylowym. Pomiędzy blachą znajduje się wełna mineralna lub pianka poliuretanowa jako warstwa izolacyjna;
  • podłoga – jak w przypadku pozostałych elementów, tak i tutaj znaczenie mają rozwiązanie, które stosuje producent. Podłoga może być wykończona bowiem panelami, parkietem lub zwykłą wykładziną PVC;
  • okna oraz drzwi – nieróżniące się niczym od tych stosowanych w tradycyjnym budownictwie;
  • samonośna rama kontenera – w budownictwie tradycyjnym, nazwana byłaby z pewnością ścianą nośną. Odpowiada za sztywność oraz stabilność konstrukcji. Jej kształt oraz grubość zależą od producenta, oraz rozwiązań technologicznych, z których korzysta.

Kontener mieszkaniowy na działce – jakie przygotowania należy poczynić

Kontenery mieszkaniowe wymagają zezwolenia. Między innymi w sytuacji, gdy zamierzasz z nich korzystać przez dłużej niż 120 dni bez przenoszenia lub demontażu. Tak samo, jak wtedy, gdy ich powierzchnia przekracza 10m2. Warto, żebyś pamiętał jednak o tym, że przygotowanie działki pod budowę kontenera mieszkaniowego jest znacznie mniej wymagająca niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Przed postawieniem kontenera mieszkaniowego wystarczy, że przygotujesz bloczki betonowe lub wylejesz stopy fundamentowe. Nic więcej nie musisz robić.

Podsumowanie

Pokazaliśmy Ci, że korzystanie z kontenerów mieszkaniowych to wyjątkowo wygodna i funkcjonalna forma na swoje lokum. Często wykorzystywana również jako stworzenie odpowiedniego zaplecza mieszkaniowego pracownikom budowlanym. Decydując się na kontenery mieszkaniowe, masz gwarancję trwałości i funkcjonalności. Przejrzyj oferty producentów i przekonaj się sam czy warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *