Kontenery magazynowe

Kontenery magazynowe – podstawowe informacje

Kontenery magazynowe to tak, jak pozostałe kontenery usługowe proste konstrukcje, które wyróżniają się wyjątkowo dużą wytrzymałością. Możliwość swobodnego konfigurowania ich ustawień pozwala na stworzenie nawet kilkupiętrowych systemów modułowych. Omawiane przez nas kontenery magazynowe najczęściej wykorzystywane są na placach budowy.

Przechowuje się w nich materiały budowlane i różnego rodzaju narzędzia. Kontenery charakteryzują się również doskonałą szczelnością. Jeśli decydujesz się na ten rodzaj zabudowy, nie musisz martwić się o zabezpieczenia pożarowe i BHP. Wszystko zgodne jest ze standardami tradycyjnego budownictwa oraz z obowiązującymi normami i przepisami.

Kontenery magazynowe – wady i zalety

Chęć uniknięcia kosztownej budowy lub wynajmowania drogich hal magazynowych zmusza przedsiębiorców do szukania nowych rozwiązań. Jednym z nich są właśnie kontenery magazynowe. Z czym jest to wiązane i z czego wynika?

  • szybki czas realizacji inwestycji

Pierwszą i podstawową zaletą jest z pewnością stosunkowo niski koszt oraz . Budynek magazynowy powstaje w wyjątkowo krótkim czasie, a jego produkcja jest kontynuowana bez względu na panujące akurat warunki atmosferyczne.

  • Mobilność

    W zależności od powierzchni istnieje szansa na przetransportowanie budynku. Możesz je więc np. zabierać ze sobą, kiedy kończysz jedną z inwestycji i musisz przenieść się w inne miejsce. To jednak nie wszystko. Jeśli Twoje zapotrzebowanie na przestrzeń się zmieni, możesz spokojnie zmniejszyć lub zwiększyć powierzchnię użytkową magazynu.

 

  • Trwałość i wysoka jakość

    – budynek kontenerowy magazynowy wykonany jest z trwałych solidnych materiałów, które umożliwiają wieloletnie funkcjonowanie na najwyższym poziomie. Ponadto budynki oparte na kontenerach wyróżniają się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Dzięki temu możesz w nim przechowywać również sprzęt, który wrażliwy jest na zmiany pogody czy niskie temperatury.

 

 

Czy przy tak wielu zaletach można znaleźć również jakieś wady? Oczywiście, że można. Jak w przypadku każdej innej metody, tak i kiedy korzystasz z tego rozwiązania, natrafić możesz na pewne niedogodności. Jedną z nich jest z pewnością, konieczność posiadania dźwigu w celu ustawienia wszystkich niezbędnych elementów. Kolejną wadą może być kwestia wizualna. Jednak przy dzisiejszych pomysłach zarówno producentów, jak i Klientów jesteśmy skłonni powiedzieć, że kontenerowe budynki magazynowe niczym nie odbiegają od tych stawianych tradycyjną metodą.

 

Szybsze przygotowanie gruntu pod postawienie zabudowy kontenerowej także można z pewnością zaliczyć do zalet. Zamiast specjalnych fundamentów, wystarczy bowiem, że przygotujesz bloczki betonowe, lub wylejesz stopy fundamentowe. Jeśli zastanawiasz się, czy coś jeszcze jest konieczne, to nie. Zdecydowanie zrobiłeś wszystko, co było konieczne. Zanim do tego jednak dojdzie, pamiętać musisz o pozwoleniu. Nie zawsze jest ono konieczne. Jednak w sytuacji, gdy zamierzasz korzystać z postawionego obiektu dłużej niż przez 120 dni bez przenoszenia go lub demontażu, albo gdy powierzchnia zajmuje więcej niż 10m2 nie obędzie się bez pozwolenia.

Kontenery magazynowe – elementy budowy

Budowa kontenera magazynowego nie jest skomplikowana. Całość składa się oczywiście z takich elementów jak ściany, sufit i podłoga. Do tego dodać można oczywiście ściany i drzwi. Nie musisz martwić się, że dodanie dodatkowych elementów będzie wiązało się np. z brakiem szczelności. Okna i drzwi, w które wyposażony jest kontener magazynowy, niczym nie odbiegają od tych, które używane są w tradycyjnym budownictwie. Jednym z elementów, których możesz nie spotkać w tradycyjnym budownictwie, jest samonośna rama kontenerowa. Choć wśród fachowców panuje opinia, że pełni ona podobną funkcję jak ściana nośna. Rama odpowiedzialna jest bowiem za sztywność oraz stabilność całej konstrukcji. To czy posiada jakiś określony kształt lub grubość zależy od producenta oraz wykorzystywanych przez niego technologii.

Podsumowanie

Magazyny kontenerowe powstają w profesjonalnych warunkach. Dopiero następnie stawiamy je w miejscu wskazanym przez Klienta. Oznacza to, że działka, na której znajdować ma się budynek, nie jest narażona na duże zniszczenia oraz zanieczyszczenia. Wysokiej jakości materiały użyte przy produkcji oraz zastosowanie ram kontenerowych sprawia, że konstrukcja jest wyjątkowo wytrzymała i stabilna. Gwarancję bezpieczeństwa zapewnia Ci, chociażby fakt, że wszystkie etapy produkcji kontenera podlegają ścisłej kontroli. Jeśli więc musisz przenosić się ze swoim sprzętem z jednego placu budowy, na kolejny. A zależy Ci na postawieniu budynku, który będzie idealnym miejscem do przechowywania narzędzi i materiałów budowlanych zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą na kontenery magazynowe. Warto na koniec również wspomnieć o tym, że w połączeniu z kontenerami sanitarnymi oraz kontenerami mieszkalnymi całość może stworzyć kompleks, który zagwarantuje Twoim pracownikom wygodę i komfort. Jeśli nie jesteś przekonany do tego typu rozwiązania, możesz z decyzją o zakupie wstrzymać się do momentu aż nie przekonasz się na własnej skórze. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Większość producentów posiada w ofercie możliwość wynajmu kontenerów magazynowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *