Kontenery handlowe
Kontenery handlowe – wstęp
Kontenery handlowe to idealna opcja dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad otwarciem niewielkiego punktu sprzedaży w swoim mieście? Lub prowadzisz sklep internetowy, wykorzystując obecnie przestrzeń we własnym domu? Jednak coraz większa sprzedaż oraz liczba oferowanych artykułów sprawiają, że trudno jest Ci się już pomieścić ze wszystkim? Ponadto chcesz otworzyć punkt odbioru osobistego? Wszystko super, ale ceny wynajmu lokalu mogą szokować. Nie wspominając już o kupnie lub budowie nawet niewielkiej siedziby. Zdarzało się, że nawet wielcy biznesmeni dzisiejszych czasów rozpoczynali swoje przygody w garażach i piwnicach. My mamy dla Ciebie coś znacznie lepszego.
Kontenery handlowe – co to takiego jest?
Złośliwi mogą powiedzieć, że atrakcyjny i nowoczesny wygląd jest nie do uzyskania, jeśli wynajmując lub budując swój punkt handlowy, korzystasz z budynków kontenerowych. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania sprawiają, że nie tylko elewacja wzbudza podziw. Dzieje się tak również z wnętrzem obiektu. Możliwość dowolnego dopasowania do potrzeb i oczekiwań to jedne z głównych zalet tego rodzaju budownictwa. Zastanawiasz się, czy możliwe jest zastosowanie dużych przeszkleń, które sprawią, że uzyskasz przestrzeń niczym nieodbiegającą od klasycznych biur open space? Jeśli tak, to z przyjemnością informujemy Cię, że oczywiście jest to wykonalne. Wszystko zależy od producenta oraz Twoich oczekiwań. Kontenery handlowe dają Ci możliwość stworzenia biura, które będzie spełnieniem Twoich marzeń. A jednocześnie nie zrujnuje Twojego budżetu.
Kontenery handlowe – zastosowanie
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kontenery handlowe stanowią wręcz idealne rozwiązanie dla sektora usługowego i handlowego. Design, komfort oraz funkcjonalność w niczym nie odbiegają od standardowych rozwiązań, które znajdziesz na rynku budowlanym. Wśród przedsiębiorców, którzy najczęściej korzystają z kontenerów handlowych, są tacy, którzy prowadzą:
- kwiaciarnie lub punkty z upominkami;
- kioski i salony prasowe;
- biura podróży;
- apteki;
- odzieżowe lub obuwnicze;
- sklepy spożywcze;
- placówka dla sklepów internetowych;
- prywatne przychodnie;
- punkty sprzedaży np. akcesoriów GSM.
Jak więc widzisz, jest to propozycja przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie chcą lub nie mają możliwości zainwestowania w budowę lokalu tradycyjną metodą. Jest to oferta dla firm, które dążą do wynajęcia lub posiadania własnej siedziby, która będzie spełniała wszystkie najwyższe standardy. A ponadto będzie gwarantowała zarówno pracownikom, jak i Klientom pełen komfort i wygodę. Aby upewnić się, że jest to dokładnie to, czego szukasz, zapoznaj się z portfolio producenta. Zdecydowana większość z nich chwali się swoimi wcześniejszymi projektami. Jeśli natomiast żadna z zaprezentowanych inwestycji nie przypadnie Ci do gustu, nadal nie masz się czym martwić. Dlaczego? Ponieważ producenci bardzo często oferują również możliwość skorzystania z usługi indywidualnego projektowania kontenerów.
Czy z kontenerów handlowych można korzystać przez cały rok?
Odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Okna oraz drzwi szczelnością i precyzją wykonania niczym się nie różnią od tych montowanych w tradycyjnym budownictwie. Ściany są ocieplone wełną mineralną lub pianką poliuretanową – w zależności od producenta. To jednak nie wszystko. Kontenery handlowe, traktowane jako kontenery usługowe, spełniają wszelkie standardy budowlane oraz wymagania jakościowe i techniczne. Masz pewność więc, że nie tylko możesz korzystać z nich poza sezonem letnim, ale również, że będzie służył Ci przez wiele lat. Ponadto większość kontenerów wyposażonych jest w:
- instalację grzewczą;
- wiązkę elektryczną;
- zaplecze wodne oraz sanitarne.
Elementy konstrukcyjne kontenera handlowego – czego możesz się spodziewać?
Kontenery handlowe wyróżnia trwałość, nowoczesny design oraz funkcjonalność. Standardowo jak każdy inny budynek składają się z podstawowych elementów, takich jak:
- podłoga – jedną z propozycji, jakie znajdziesz na rynku, jest m.in. blacha trapezowa, wełna mineralna jako termoizolacja, płyta podłogowa oraz na wykończenie wykładzina PVC, panele lub parkiet. Wszystko jednak może ulec zmianie. Ostateczny efekt zależy od Twoich ustaleń z producentem;
- sufit – blacha ocynkowana pokryta lakierem akrylowym od wewnątrz oraz blacha ocynkowana od zewnątrz a pomiędzy tymi warstwami wełna mineralna. To tylko przykładowa kombinacja, która w zależności od producenta może się od siebie różnić;
- ściany – płyta warstwowa (typu “sandwich”) lub płyta szkieletowa, to dwie propozycje, które spotkać możesz w ofercie różnych producentów;
- okna, drzwi oraz inne dodatkowe elementy – jak już wspominaliśmy, wykonane są w tej samej technologii, która stosowana jest w klasycznym budownictwie. Dzięki temu są szczelne, trwałe i w 100% spełniają swoją funkcję;
- samonośna rama kontenerowa – jest to coś, czego nie znajdziesz w tradycyjnym budownictwie. Aczkolwiek można ją porównać do ściany nośnej. Odpowiada bowiem za stabilność oraz sztywność całej konstrukcji. Jej grubość oraz kształt zależny jest od producenta.
Jak przygotować grunt pod kontenery handlowe?
Pozwolenie na budowę jest koniecznością, niemal w każdej sytuacji. W tym np. w sytuacji, gdy chcesz korzystać z postawionego obiektu dłużej niż przez 120 dni bez rozbierania go lub przenoszenia. To jednak niejedyny przypadek. Pozwolenie musisz uzyskać również wtedy, gdy wykażesz trwałość powiązania kontenera z gruntem lub w sytuacji, gdy powierzchnia zajmowana przez kontener będzie większa niż 10m2. Po uzyskaniu pozwolenia można powiedzieć, że nadszedł czas na najłatwiejszą część. Nie musisz bowiem przygotowywać żadnych specjalnych fundamentów. Twoim obowiązkiem jest przygotowanie bloczków betonowych lub wylanie stóp fundamentowych. Całość jest nie tylko znacznie szybsza, ale również tańsza od stawiania tradycyjnych fundamentów.
Czas realizacji inwestycji, niskie koszty sprawiają, że po rozwiązanie jakim są kontenery handlowe coraz częściej sięgają mali i średni przedsiębiorcy. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że nic nie tracisz jeśli chodzi o komfort i wygodę użytkowania.